Skip to content

Zajímá Vás…

časté otázky zákazníků

Nejčastější dotazy

CO SI PŘIPRAVIT NA ÚKLID SVÉ DOMÁCNOSTI

Většina nových zákazníků se ptá, co mají mít přichystáno na úklid. Každá domácnost je jedinečná a vyžaduje své, stejně tak jako každý zákazník je unikátní a zvyklý na jiné postupy. Obecně lze ale říci, že máte-li doma věci z níže uvedeného seznamu, proběhne úklid bez problémově. Samozřejmě, že pokud nebudete mít vše, přizpůsobíme se tomu, co nám poskytnete k dispozici – u jednorázových úklidů.

Pokud u Vás budeme uklízet pravidelně a bude nám něco chybět, navrhneme Vám, co by bylo vhodné dokoupit a buď to seženete vy, nebo Vám to i koupíme a přivezeme, vše je na domluvě.

Obecně tedy je dobré mít doma následující:

Pomůcky

1)      vysavač (a to i v malých domácnostech a bytech bez koberce je rozhodně lepší prach a nečistoty vysát než rozmetat)

2)      mop s kýblem (nejideálnější je mop plochý, třásňové mopy nesetřou tak dobře plochu, zůstávají po nich šmouhy, neždímají se tak dobře a celkově se s nimi hůře pracuje)

3)      kvalitní hadry:

–          houbičky na nádobí

–          savé gumové houby

–          švédské utěrky a utěrky z mirkovlákna (určitě nestačí jeden kus, už jen proto, že na toaletu, kuchyň, sklo a nábytek se musí používat různé hadry; také jsou vhodné různé materiály – hrubší povrch, hladký)

–          čisté bavlněné hadry, které nepouští chlupy, výborné jsou také staré froté ručníky

–          papírové utěrky

–          příp. větší hadry, stará prostěradla apod. na zakrytí nábytku, podlahy aj., pokud to požadovaná činnost vyžaduje

–          příp. staré savé hadry na zničení a následné vyhození

4)      starý kartáček na zuby nebo menší kartáč, drátěnka

5)      kýbl (alespoň jeden další než ten k mopu)

6)      koště a košťátko s lopatkou

7)      schůdky (DŮLEŽITÉ!!! pokud chcete mýt světla, vrchy skříní, okna, musíme mít pevně na čem stát, má-li někdo doma jen vachrlaté židle, není to možné)

8)      pytle na odpad

 

Přípravky:

U přípravků se vyplatí koupit kvalitní a dražší, mnoho levných přípravků kolem 20Kč opravdu nefungují a i kdybychom použili celou láhev, špínu neodstraní.

 

–          jar

–          odmašťující přípravek na kuchyň

–          přípravek na odstranění vodního kamene

–          gel na wc

–          dezinfekce, savo

–          odstraňovač plísní

–          přípravky na dřevo (jak na podlahy, tak na nábytek)

–          leštěnka, pronto

–          přípravky na leštění skel (lepší jsou ty s alkoholem)

–          tekutý písek, cif

–          prostředek na mytí podlah (univerzální či dle konkrétních povrchů u vás doma)

–          ocet

–          příp. přípravek na nerez

–          prostředek na ošetření elektroniky (televize, monitory aj.) + speciální hadr vyhrazený jen na elektrotechniku (aby se nestalo, že v hadru bude nečistota či jiný přípravek)

Další vhodné (může se hodit, nemusí): ošetřující přípravek na kůži, prodlužovačka, odstraňovač polepů, žiletka, jednorázové/tenké rukavice, košík, do kterého Vám paní může posbírat drobnosti, které neví, kam uklidit.