Zajímá Vás…

časté otázky zákazníků

Nejčastější dotazy

CO SI PŘIPRAVIT NA ÚKLID SVÉ DOMÁCNOSTI

Většina nových zákazníků se ptá, co mají mít přichystáno na úklid. Každá domácnost je jedinečná a vyžaduje své, stejně tak jako každý zákazník je unikátní a zvyklý na jiné postupy. Obecně lze ale říci, že máte-li doma věci z níže uvedeného seznamu, proběhne úklid bez problémově. Samozřejmě, že pokud nebudete mít vše, přizpůsobíme se tomu, co nám poskytnete k dispozici – u jednorázových úklidů.

Pokud u Vás budeme uklízet pravidelně a bude nám něco chybět, navrhneme Vám, co by bylo vhodné dokoupit a buď to seženete vy, nebo Vám to i koupíme a přivezeme, vše je na domluvě.

Obecně tedy je dobré mít doma následující:

Pomůcky

1)      vysavač (a to i v malých domácnostech a bytech bez koberce je rozhodně lepší prach a nečistoty vysát než rozmetat)

2)      mop s kýblem (nejideálnější je mop plochý, třásňové mopy nesetřou tak dobře plochu, zůstávají po nich šmouhy, neždímají se tak dobře a celkově se s nimi hůře pracuje)

3)      kvalitní hadry:

–          houbičky na nádobí

–          savé gumové houby

–          švédské utěrky a utěrky z mirkovlákna (určitě nestačí jeden kus, už jen proto, že na toaletu, kuchyň, sklo a nábytek se musí používat různé hadry; také jsou vhodné různé materiály – hrubší povrch, hladký)

–          čisté bavlněné hadry, které nepouští chlupy, výborné jsou také staré froté ručníky

–          papírové utěrky

–          příp. větší hadry, stará prostěradla apod. na zakrytí nábytku, podlahy aj., pokud to požadovaná činnost vyžaduje

–          příp. staré savé hadry na zničení a následné vyhození

4)      starý kartáček na zuby nebo menší kartáč, drátěnka

5)      kýbl (alespoň jeden další než ten k mopu)

6)      koště a košťátko s lopatkou

7)      schůdky (DŮLEŽITÉ!!! pokud chcete mýt světla, vrchy skříní, okna, musíme mít pevně na čem stát, má-li někdo doma jen vachrlaté židle, není to možné)

8)      pytle na odpad

 

Přípravky:

U přípravků se vyplatí koupit kvalitní a dražší, mnoho levných přípravků kolem 20Kč opravdu nefungují a i kdybychom použili celou láhev, špínu neodstraní.

 

–          jar

–          odmašťující přípravek na kuchyň

–          přípravek na odstranění vodního kamene

–          gel na wc

–          dezinfekce, savo

–          odstraňovač plísní

–          přípravky na dřevo (jak na podlahy, tak na nábytek)

–          leštěnka, pronto

–          přípravky na leštění skel (lepší jsou ty s alkoholem)

–          tekutý písek, cif

–          prostředek na mytí podlah (univerzální či dle konkrétních povrchů u vás doma)

–          ocet

–          příp. přípravek na nerez

–          prostředek na ošetření elektroniky (televize, monitory aj.) + speciální hadr vyhrazený jen na elektrotechniku (aby se nestalo, že v hadru bude nečistota či jiný přípravek)

Další vhodné (může se hodit, nemusí): ošetřující přípravek na kůži, prodlužovačka, odstraňovač polepů, žiletka, jednorázové/tenké rukavice, košík, do kterého Vám paní může posbírat drobnosti, které neví, kam uklidit.